Eiropā populāras kļūst pacientu viesnīcas uz slimnīcu bāzes

Arī Vācijā tagad novērojama tendence medicīniskajām klīnikām pārvērsties no parastām slimnieku ārstēšanas iestādēm par tā dēvētajiem "labsajūtas tempļiem".

To prognozē vācu moderno tendenču pētnieks Eike Vencels savā pētījumā "Veselības tendences 2010". Pacientu viesnīcas, kuras jau gadiem ilgi sekmīgi darbojas Austrālijā, ASV un Skandināvijā, tagad sāk parādīties arī šai ekonomiski visattīstītākajā Eiropas Savienības valstī. Slimo kopšanas un pacientu servisa speciālisti no Šlēzvigas-Holšteinas federālās zemes Universitātes klīnikas norāda, ka šādi varot būtiski ietaupīt uz akūtā sektora dārgo slimnieku gultu un attiecīgā personāla apmācības rēķina. Šīs slimnīcas teritorijā Lībekas pilsētā nākamo gadu laikā tiks izveidota trīsarpus zvaigžņu kategorijas pacientu viesnīca.

No šā gada 11. līdz 12. jūnijam Berlīnē notiks 2. "Euroforum" konference "Pacientu viesnīcas". Tajā tiks apspriesta šādu ārstniecības iestāžu koncepcija, prakses piemēri, kā arī dažādi politiskie, tiesiskie un medicīniskie faktori.

PME: