"RSK apdrošināšana" padome nolemj atcelt uzņēmuma valdi

Šodien notikušajā "Privatizējamās RSK apdrošināšanas AS" (RSK apdrošināšanas) padomes sēdē nolemts atcelt "RSK apdrošināšanas" valdi un lūgt akcionāru sapulcei vērsties tiesībsargājošajās iestādēs ar lūgumu celt prasību pret "RSK apdrošināšana" valdi.

"Rīgas domes struktūrās nedrīkst strādāt cilvēki, kuri, iespējams, apzināti radījuši pašvaldības uzņēmumam zaudējumus, un viņu pēcteča pirmais uzdevums būs nekavējoties atgūt nepamatoti iztērētos līdzekļus," norāda Rīgas domes priekšsēdētājs Jānis Birks (TB/LNNK).

"RSK apdrošināšanas" padomes priekšsēdētājs Aris Lācis padomes sēdē norādīja, ka "padome netika informēta par RSK darījumiem ar SIA "Trīs A brokers", kā arī netika paskaidrota nepieciešamība izmaksāt atlīdzības. Par nepamatotu maksājumu veikšanu SIA "Trīs A brokers" uzzināja tikai no Finanšu un kapitāla tirgus komisijas audita slēdziena. Lai novērstu turpmāku finanšu izšķērdēšanas risku, uzskatu, ka šī valde nevar turpināt darbu."

Padomes sēdes laikā tika pieņemts lēmums atsaukt "RSK apdrošināšanas" valdes locekļus no amatiem, sākot ar šī gada 28. aprīli. Padome pamatoja šo lēmumu ar valdes locekļu rīcību, kas kaitējusi uzņēmuma finanšu stabilitātei, kā rezultātā valde zaudējusi uzticību.

Tāpat šīsdienas sēdē tika pieņemts lēmums par valdes locekli ievēlēt Aivaru Neimani, nosakot pilnvaru termiņu uz trīs gadiem no 2009.gada 28.aprīļa līdz 2012.gada 27.aprīlim, kā arī "RSK apdrošināšana" statūtos paredzēt, ka uzņēmuma valdē ir tikai viens valdes loceklis.

"RSK apdrošināšana" padomes locekļi arī vienojās 27. aprīlī lūgt uzņēmuma akcionāru sapulcei saskaņā ar Komerclikuma 172. panta pirmo daļu vērsties tiesībsargājošajās iestādēs ar lūgumu celt prasību pret uzņēmuma valdi par pienākumu nolaidīgu pildīšanu, kā rezultātā uzņēmumam nodarīts būtisks kaitējums.

PME: