Sakiet, lūdzu, ko nozīmē "subhondrāla skleroze" un kā to ārstēt?

03.10.2007, Anita

Labdien!
Sakiet, lūdzu, ko nozīmē "subhondrāla skleroze" un kā to ārstēt? Paldies par atbildi.

Atbildes


04.10.2007, "Medicine.lv", SIA

Jūsu minētais termins attiecas uz izmaiņām, kas redzamas mugurkaula ( visbiežāk ) rentgenogrammā un saistītas (chondros - skrimslis) ar skrimšļu audu deformējošām izmaiņām. Novēro pie osteohondrozēm, spondilozēm. Ārstēšanā vispirms jādomā par pareizu locītavu noslogojumu, var izmantot fizioprocedūras, skrimšļaudu nostiprināšanu ( glikozamīns ).

Komentāri


ilze 

Man ir mērena subondrala skleroze ar sasaurinatu gūžas spraugu..... izmeklejumos atrada to pie spondilozem KO ES lūdzu varētu dsrīt , man tas trauce veselibu un es tiko biju Liepajas slimnīca... sapes man nav liela, ir stīvums un izgriezas locitavas , kad eju uz priekšu. Vai es varētu griezties Rīgā pēc palidzības Gailezerā?

13.08.2013 | 19:47

Anita 

Mana diagnoze deformējošs osteoartrīts kreisā pleca locītavā. Rengena apraksts asimetriskas acromio-clavicularis un humeroscapularis loc.sprauga pagarinātas loc virsmas,subhondrālā skreloze. Kāds ,lūdzu, ir ārstēšānās kurss? Plecs sāp katru dienu, lietojot arī pretiekaisuma zāles (dicloberl).Esmu kreile un roku nākas nodarbināt ik minūti!Tiek veiktas blokādes(divas), izmaiņu nekādu!Ko man darīt? vai sadzīvot ar šo sāpi?

09.09.2013 | 18:36

guna 

Labdien!Lūgums! Gribētu saprast plaukstu rentgenogrāfijā aprakstīto :Nedaudz sašaurinātas abu plaukstu, MKF un starpfalangu loc. spraugas,subhondrāla skleroze, nelielas cistas. Izteiktākas izmaiņas dist.starpfalangu loc.,kur konst. nelielus marginālus osteofītus.

08.11.2013 | 18:52

Maija 

MEITENES(ILZE,ANITA,GUNA) - PIE TRAUMATOLOGA -ORTOPĒDA.PIRMAIS SOLIS. TAD FIZIOTERAPIJA(VINGROŠANA,STIEPŠANĀS,LOCĪTAVU IZKUSTINĀŠANA)

12.12.2013 | 14:43

Pievienot komentāru

Vārds:
* Obligāti aizpilddāmie lauki