medicine.lv skaitļos

Lietotāji online368
Aktīvie uzņēmumi12814
Nozares raksti1619
Ekspertu atbildes21477
GLOMERULONEFRĪTS : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

GLOMERULONEFRĪTS

nieru kamoliņu iekaisums. Tā izcelsmē un attīstībā svarīga nozīme ir 2 galveniem faktoriem: infekcijai un iedzimtai nosliecei uz nieru iekaisumu. Parasti glomerulonefrīts sākas pēc angīnas. Nereti tādos gadījumos no mandelēm izdodas iegūt specifisku ierosinātāju - streptokoku, kas var bojāt nieres tieši vai arī ierosināt alerģisku reakciju: pārveidot nieru kamoliņu olbaltumvielas tā, ka tās kļūst it kā organismam svešas un pret tām veidojas antivielas. Antivielas fiksējas pie šīm patoloģiski pārveidotajām olbaltumvielām nieru kamoliņos un tos bojā. Sākas nieru darbības traucējumi. Glomerulonefrīts var rasties arī pēc respiratoriskām virusālām slimībām, bērniem nereti pēc skarlatīnas, kas pati ir streptokoku infekcijas paveids. Retāk glomerulonefrīts pievienojas strutainam ādas iekaisumam, plaušu karsonim u.c. slimībām. Ar glomerulonefrītu biežāk slimo nieru slimnieku asinsradinieki. Glomerulonefrīta gaita var būt akūta vai hroniska. Akūts glomerulonefrīts sākas ar vispārējiem traucējumiem: nogurumu, sliktu dūšu, reizēm vemšanu, nedaudz paaugstinātu t°. Vienlaikus vai mazliet vēlāk pievienojas ādas bālums, tūska sejā un citās ķermeņa daļās, smaguma sajūta vai nelielas sāpes nieru apvidū, paaugstināts arteriālais spiediens. Dažos gadījumos var būt aizdusa, smaguma sajūta sirds apvidū. Leikocītu daudzums asinīs nedaudz palielinās, eritrocītu grimšana paātrinās. Izmeklējot urīnu, atrodamas olbaltumvielas (proteinūrija), palielināts daudzums eritrocītu un cilindru (cilindriski olbaltumvielu veidojumi). Reizēm eritrocītu urīnā ir tik daudz, ka urīns kļūst sārts. Smagākos gadījumos atrodamas arī novirzes elektrokardiogrammā un pārmaiņas acs tīklenes asinsvados. Hroniskais glomerulonefrīts biežāk rodas pēc akūta glomerulonefrīta, bet tas var būt arī sākotnēji hronisks. Hroniskam glomerulonefrītam īpaši raksturīgu traucējumu nav. Var būt neliela tūska sejā vai citās ķermeņa daļās, bālums, var samazināties darbaspējas, paaugstināties asinsspiediens. Asinīs samazinās eritrocītu un hemoglobīna daudzums, mainās asiņu olbaltumvielu daudzums un sastāvs: samazinās albumīnu un relatīvi palielinās globulīnu daudzums. Hroniska glomerulonefrīta norisē izšķir vairākas formas atkarībā no tā, kādas pazīmes ir pārsvarā: hematūriski hipertonisko, nefrotisko, jaukto un latento glomerulonefrītu. Hematūriski hipertoniskajai glomerulonefrīta formai raksturīgs mēreni vai stipri paaugstināts arteriālais spiediens, urīnā daudz eritrocītu. Nefrotiskās glomerulonefrīta formas gadījumā ir tūska un urīnā daudz olbaltumvielu. Jauktās formas glomerulonefrītam raksturīgi abu iepriekš minēto formu simptomi. Nereti glomerulonefrīts norisinās latenti: sevišķu traucējumu nav, un slimību izdodas konstatēt, tikai atkārtoti izmeklējot urīnu un izdarot citas analīzes. Ja

glomerulonefrītu neārstē, var rasties hroniska nieru mazspēja. Ārstēšana. Akūta glomerulonefrīta un hroniska glomerulonefrīta paasinājuma gadījumā nepieciešams gultas režīms, siltums, ādas un mutes dobuma rūpīga kopšana. Jālikvidē infekcijas perēkļi (bojāti zobi, strutojošas mandeles, deguna blakusdobumu iekaisums). Uzturā jālieto visi vitamīni, daudz augļu un dārzeņu. Slimības sākumā uzturā uz laiku jāsamazina olbaltumvielu (gaļa, zivis, olas, biezpiens, siers) un sāls daudzums. Stingrāk ierobežot sāls lietošanu turpmākajās slimības stadijās vairs nevajag, izņemot gadījumus, ja ir tūska vai paaugstinās asinsspiediens. No medikamentiem pēc ārsta norādījumiem lieto pretmikrobu līdzekļus, parasti antibiotikas. Dažos gadījumos lieto pretiekaisuma līdzekļus, hormonu preparātus (prednizolonu, triamcinolonu, deksametazonu), kā arī prethistamīna līdzekļus, kalcija preparātus, rezerpīnu u.c. Akūtu glomerulonefrītu un hroniska glomerulonefrīta paasinājumu vēlams ārstēt slimnīcā, bet vēlāk mājas apstākļos. Profilakse. Galvenais noteikums - likvidēt visus fokālās infekcijas perēkļus. Visos gadījumos, kad slimība saistīta ar t° paaugstināšanos (gripa, angīna), jāizārstējas līdz galam. Svarīgi ir arī norūdīties, regulāri nodarboties ar fizkultūru. Nepieciešams pilnvērtīgs uzturs ar pietiekamu olbaltumvielu, vitamīnu un minerālvielu daudzumu. Hroniska glomerulonefrīta paasinājumu profilaksē un ārstēšanā svarīga nozīme ir sanatorijām un kūrortiem.

Banner 280x280
=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

  • Līgoo 17.06.2017 20:48
    Sveiki. Ir atklātās problēmas nierēs. Urīnā ir eritrocīti. Pedejā reizē, kad veica analīzes to bija 280. Olbaltumvielas 300. Un analizes nemainās jau tris mēnešus. Ir augsts asinsspiediens. Dazkārt ar visām zālēm ir lidz 170/120. Pulss 110 min. Ārsti sakot, ka ir hronisks glimerulonefrits. Ir plānots taissīt biopsiju. Cik nopietna ir šī slimība?

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Nutrikosmētika: uz pierādījumiem balstīta pieeja

Nutrikosmētika: uz pierādījumiem balstīta pieeja

Nutrikosmētika pēdējos gados ir kļuvusi populāra, un veiktie pētījumi un testi nepārtraukti pēta to efektivitāti un drošību. Tāpat arī tiek vērtēta kolagēna produktu ietekme uz ādas elastību, mitrināšanu un grumbu samazināšanos.

Jo-hai-dī, kāpēc es nerūpējos par sevi ātrāk?

Jo-hai-dī, kāpēc es nerūpējos par sevi ātrāk?

Pēc smagas operācijas un ilgstošas rehabilitācijas Roberto Meloni ir atkal vesels, bet atzīst, ka daudzus mēnešus esot bijis ļoti norūpējies, vai spēs atkal normāli staigāt. Roberto stāsta par savu pieredzi, lietojot Latvijā ražotu produktu – Epsorīnu.

Ergonomisks krēsls – kādu izvēlēties, lai nesāpētu mugura?

Ergonomisks krēsls – kādu izvēlēties, lai nesāpētu mugura?

Ja, ilgstoši sēžot, jums nogurst un sāp mugura, pievērsiet uzmanību, kādu krēslu ikdienā izmantojat. Situāciju var uzlabot, parasta krēsla vietā izvēloties ergonomisku krēslu. Uzzināsim vairāk par Bambach ® Saddle Seat ergonomiskajiem krēsliem! 

Video

Kā ergonomiski iekārtot darba vietu, strādājot pie datora? Skaidro ergoterapeiti (VIDEO)

Kā ergonomiski iekārtot darba vietu, strādājot pie datora? Skaidro ergoterapeiti (VIDEO)

Atzīmējot Pasaules ergoterapijas dienu 27. oktobrī, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (Austrumu slimnīca) Rehabilitācijas klīnikas ergoterapeiti ir sagatavojuši padomus un vienkāršus  ieteikumus, kurus būtu ieteicams ņemt vērā ikvienam, kurš, sēžot pie datora, veic darba pienākumus vai arī ikdienā pie datora ekrāna pavada ilgas stundas. 

Produktu testi

Testa rezultāti: “FlexiCor” locītavu un saišu veselībai

Testa rezultāti: “FlexiCor” locītavu un saišu veselībai

Martā Medicine.lv sadarbībā ar starptautisko zīmolu “Coral Club” piedāvāja testēt “FlexiCor” locītavu un saišu veselībai.

Aknu sargs

Aknu sargs

Aprīlī Medicine.lv sadarbībā ar SIA “Fito preparāti” piedāvā izmēģināt dabīgu produktu aknu darbības veicināšanai.

Līga Nature SPA Hialuronskābes serums intensīvai ādas mitrināšanai

Līga Nature SPA Hialuronskābes serums intensīvai ādas mitrināšanai

Aprīlī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Salons Līga" piedāvā izmēģināt Hialuronskābes serumu ar dabīgu aktīvo vielu komponenti Pentavitin® intensīvai ādas mitrināšanai.

Testa rezultāti: "Kaleja Silks" zīda matu ruļļi veselīgām salona kvalitātes lokām

Testa rezultāti:

Martā Medicine.lv sadarbībā ar "Kaleja Silks" piedāvāja testēt zīda matu rulli veselīgai matu ieveidošanai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Dinsbergas klīnika, Dr. Santa Viltere: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Dinsbergas klīnika, Dr. Santa Viltere: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Vismaz reizi dzīvē ir jāpārbauda sava sirds! No aprīļa šo izmeklējumu veic arī Dinsbergas klīnikā ar jaunāko un modernāko aparatūru Latvijā. Izstāsti Latvijai dodas vizītē pie kardioloģes ar 20 gadu pieredzi - dr. Santas Vilteres.

VC4 Baltijas vēnu klīnika, Dr. Patrīcija Ivanova: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

VC4 Baltijas vēnu klīnika, Dr. Patrīcija Ivanova:  Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Patrīcija Ivanova ir asinsvadu ķirurgs, flebologs, Dr.med., docente LU Ķirurģijas katedrā, Latvijas Asinsvadu ķirurģijas biedrības biedre, Latvijas Invazīvās radioloģijas asociācijas biedre, Eiropas Asinsvadu ķirurģijas biedrības biedre, Eiropas Kardiovaskulārās un invazīvās radioloģijas biedrības biedre, nokārtojusi eksāmenu asinsvadu ķirurģijā...