Izveidota jauna farmaceitu asistentu studiju programma

08.22.2017
Izveidota jauna farmaceitu asistentu studiju programma
 
Eiropas valstīs aptiekās uz katru farmaceitu ir divi un vairāk farmaceita asistentu. Latvijā šī attiecība ir apgriezti proporcionāla – uz 1 farmaceita asistentu ir 1,4 farmaceiti. Aptiekās, īpaši reģionos, farmaceita asistentu izteikti trūkst. Lai reaģētu uz darba devēju brīdinājumu par kraso darbinieku trūkumu, Rīgas Stradiņa universitātes Sarkanā Krusta medicīnas koledža sadarbībā ar Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Farmācijas fakultāti ir izveidojusi jaunu pirmā līmeņa augstākās izglītības studiju programmu, kas sagatavo farmaceita asistentus. 

Lieli nopelni šīs programas tapšanā bija RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledžas direktorei Inārai Upmalei, topošās studiju programmas "Farmācija" direktorei Baibai Apkalnai un RSU Farmācijas fakultātes dekānei Baibai Mauriņai. Programmas izstrādē piedalījās arī RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledžas un RSU Farmācijas fakultātes dažādu studiju kursu docētāji.

2016. gada 6.jūlijā  tika akreditēta jaunā studiju programma, un 2016./2017. studiju gada sākumā tika uzņemti pirmie 28 studenti.

Veidojot studiju programmu, tika ņemts vērā darba devēju lūgums radīt iespēju studēt arī Latvijas tālākajās apdzīvotās vietās dzīvojošajiem potenciālajiem farmaceita asistentiem. Tādēļ pilna laika klātienes studiju process tika veidots tā, lai koledžā studentiem būtu jāpavada 50 % no kopējā studiju programmas apjoma, bet pārējo laiku viņi varētu mācīties patstāvīgi. Šādi saplānotu studiju grafiku lielākā daļa pirmā kursa studentu var sekmīgi savienot ar darbu aptiekā farmaceita palīga statusā, kā arī tas sniedz viņiem iespēju nebūt ilgi šķirtiem no viņu atbalstošajām ģimenēm. Vairums šogad uzņemto studentu jau ir ieguvuši kādu citu izglītību, tostarp augstāko – šī ir iespēja pārkvalificēties tiem cilvēkiem, kuri nav apmierināti ar darbu savā profesijā, vai arī tiem, kam nav bijis iespējas atrast darbu atbilstoši iepriekš iegūtajai izglītībai. Šī kursa studenti ir vecumā no 19 līdz 48 gadiem, kas pierāda, ka studēt ir iespējams ne tikai vidusskolas beidzēju vecumā.


 
Studijas RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledžas studiju programmā "Farmācija" varētu būt iespēja papildināt savas zināšanas un paplašināt kompetences arī jau esošajiem veselības aprūpes profesionāļiem, piemēram, priekšlaicīgi pensionētajiem neatliekamās medicīnas speciālistiem. Darbs aptiekā ir mierīgāks un līdz ar to vieglāks, tajā pašā laikā sniedz iespēju turpināt darba gaitas sirdij tuvajā veselības aprūpes jomā, tikai citā kvalifikācijā.
 
Potenciālajiem farmaceita asistentiem, kuri iepriekš jau ir ieguvuši citu augstāko izglītību, ir iespēja daļu no apgūtajiem studiju kursiem pielīdzināt un koncentrēties uz profesionālo studiju kursu apgūšanu. Sīkāku informāciju var atrast šeit – http://www.rcmc.lv/studiju-programmas/.
 
Tuvojas beigām RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledžas studiju programmas "Farmācija" pirmais studiju gads. Studentiem vēl atlicis pusotrs studiju gads, tostarp jāiziet trīs prakses aptiekā, sekmīgi jānokārto visi eksāmeni un jāaizstāv kvalifikācijas darbs. Tas pavērs jaunajiem farmaceita asistentiem plašas iespējas Latvijas darba tirgū – strādāt tik nepieciešamajā un pieprasītajā farmaceita asistenta profesijā. Būs iegūts ceturtais  profesionālais kvalifikācijas līmenis, kas dod iespēju strādāt gan aptiekā, gan zāļu lieltirgotavās un zāļu ražošanā.
  
Rakstu sagatavojusi Elita Ardava,
RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledžas studiju programmas "Farmācija" direktore
 
 
Piesakies studijām elektroniski jau no 1. jūnija www.rcmc.lv!RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledža
Jāņa Asara iela 5, Rīga, LV-1009
Tālrunis 67296929
E-pasts: rsuskmk@rsu.lv 
www.rcmc.lv 


Publicitātes foto

 

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Nakts piesegs nepalīdzēs jeb miega slimībām nav jābūt tabu tematam

Nakts piesegs nepalīdzēs jeb miega slimībām nav jābūt tabu tematam

Par to, kas ir miega slimības, kā tās diagnosticēt un ārstēt, stāsta miega speciālists Dr. Dainis Irbe.

10 vietas Latvijā, kur tiek piedāvāti bezmaksas treniņi

10 vietas Latvijā, kur tiek piedāvāti bezmaksas treniņi

Esam pārliecināti, ka pēc šī raksta izlasīšanas tu paķersi savus sporta apavus, ūdeni un pievienosies vienai no šīm kolosālajām domubiedru grupām. Kā liecina Cred24 nesen veiktais pētījums, bieži vien iemesls kāpēc daudzi cilvēki izvēlas nesportot ir finansiāli apsvērumi; ir nepieciešama nauda veselībai, īres maksājumiem, tiek izmantoti ātrie kredīti, lai spētu segt visus izdevumus. Tomēr šis noteikti nav tas gadījums, jo visi zemāk atrodamie treniņi ir BEZ MAKSAS un pieejami ikvienam!

Video

Produktu testi