medicine.lv skaitļos

Lietotāji online536
Aktīvie uzņēmumi12814
Nozares raksti1619
Ekspertu atbildes21477
Kā pasargāt bērnu no saslimšanas? : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Kā pasargāt bērnu no saslimšanas?

Foto: Travis Swan / flickr.com

Dodoties uz skolu vai bērnu dārzu pirmo reizi, īpaši aktuāli ir noskaidrot, kā pasargāt sevi un bērnus no saslimšanām, jo jauna vide kā fiziski, tā arī emocionāli var kļūt par iemeslu negaidītām veselības problēmām.

"Visbiežāk saaukstējas bērni vecumā no 2 līdz 5 gadiem, jo šajā vecumā bērna imūnsistēma tikai attīstās un pilnībā izveidojas līdz 10 gadu vecumam. Turklāt šajā vecumā mazuļi parasti sāk apmeklēt bērnudārzu. Piemēram, ja bērns pirmo reiz sācis apmeklēt bērnudārzu un ir vienīgā atvase ģimenē, viņa imunoloģiskā atmiņa vēl tikai veidojas. Tas nozīmē, ka savstarpējā saziņā bērni apmainās arī ar mikrobiem. Atvases, kas nav gājušas bērnudārzā, biežāk slimo skolā, jo viņu organisms nav iemācījies atpazīt un reaģēt uz slimību izraisītājiem", savā pieredzē dalās SIA "A Aptiekas" farmaceite Lauma Ašmane.

Saslimšanu veicina arī negatīvas emocijas. Ja mazulim nepatiks iet uz dārziņu, viņš noteikti slimos daudz biežāk nekā citi bērni, jo negatīvas emocijas samazina organisma aizsargspējas.

Saaukstēšanās šajā vecumā var noritēt ļoti dažādi. Tā var būt saslimšana, kas izpaužas kā vieglas iesnas, kas visai ātri pāriet, bez īpašas nepieciešamības to ārstēt. Taču var gadīties, ka mazajam ir ne vien iesnas un klepus, bet arī augsta temperatūra. Saaukstēšanās gadījumā parasti grūtākās ir pirmās divas dienas. Pārsvarā saslimšana sākas ar sāpošu kaklu, tad parādās iesnas. Ja ir viegla elpceļu saslimšana ar paaugstinātu ķermeņa temperatūru nedaudz virs 38 °C, taču bērns ēd, lieto pietiekami daudz šķidruma un labprāt kontaktējas ar pārējiem ģimenes locekļiem, tad, uzmanot slimības gaitu, vecāki var tikt galā pašu spēkiem. Ja nepieciešams, var lietot arī temperatūru samazinošas zāles, taču rūpīgi ievērojot vecumam atbilstošās devas. Tomēr, ja nemainīgi paaugstināta temperatūra saglabājas ilgāk par diennakti, labāk konsultēties ar ārstu.

Banner 280x280

Farmaceite atgādina 5 vienkāršus padomus, kas palīdzēs izvairīties no saslimšanas:

1. Lai novērstu bērnu un arī pašu slimošanu, svarīgi ir saņemt visas nepieciešamās uztura vielas un mikroelementus. Uzturā noteikti būtu jāiekļauj gaļa, zivis un olas, tāpat arī sulas, svaigi augļi un dārzeņi. Ja tomēr liekas, ka viss nepieciešamais netiek uzņemts, papildus var lietot vitamīnu un minerālvielu kompleksus. Un, protams, ļoti svarīgi uzņemt pietiekami daudz ūdens.

2. Arī apģērbam ir jābūt atbilstošam laika apstākļiem. Nevajadzētu bērnus apģērbt pārāk biezi, jo bērni vienmēr ir aktīvi un kustīgi, un pārkaršana paaugstina iespējamību saslimt ar kādu no saaukstēšanās slimībām.

3. Tāpat vērts sekot līdzi tam, kāda ir gaisa temperatūra mājoklī, tai nevajadzētu pārsniegt 19-20 grādus, jo, izejot no pārāk siltas telpas, gaisa temperatūras maiņas rezultātā, bērniņš tiek pakļauts saslimšanas riskam. Tāds princips jāievēro arī automašīnās. Noteikti regulāri jāvēdina telpas, to vajadzētu darīt arī slimības laikā, lai samazinātu gaisa mitruma līmeni telpās, līdz ar to uzlabojot skābekļa apmaiņu telpā.

4. Gan bērnam, gan pašiem roku mazgāšana jāveido par ikdienišķu ieradumu, jo vīrusi izplatās ne tikai pa gaisu pilienu veidā, bet arī nonākot tiešā kontaktā ar slimniekiem.

5. Līdz ar apkures sezonas iestāšanos, gaiss telpās kļūst sausāks. Sausa gaisa ietekmē gļotādas virsma deguna ejās izžūst, un deguns kļūst uzņēmīgāks pret baktērijām un kaitīgajiem mikroorganismiem. Tāpēc ieteicams regulāri gan bērna degunu, gan savu skalot ar jūras ūdeni. Tas palielinās deguna spējas pretoties baktērijām un atjaunos normālu deguna funkcionalitāti.
 

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Nutrikosmētika: uz pierādījumiem balstīta pieeja

Nutrikosmētika: uz pierādījumiem balstīta pieeja

Nutrikosmētika pēdējos gados ir kļuvusi populāra, un veiktie pētījumi un testi nepārtraukti pēta to efektivitāti un drošību. Tāpat arī tiek vērtēta kolagēna produktu ietekme uz ādas elastību, mitrināšanu un grumbu samazināšanos.

Jo-hai-dī, kāpēc es nerūpējos par sevi ātrāk?

Jo-hai-dī, kāpēc es nerūpējos par sevi ātrāk?

Pēc smagas operācijas un ilgstošas rehabilitācijas Roberto Meloni ir atkal vesels, bet atzīst, ka daudzus mēnešus esot bijis ļoti norūpējies, vai spēs atkal normāli staigāt. Roberto stāsta par savu pieredzi, lietojot Latvijā ražotu produktu – Epsorīnu.

Ergonomisks krēsls – kādu izvēlēties, lai nesāpētu mugura?

Ergonomisks krēsls – kādu izvēlēties, lai nesāpētu mugura?

Ja, ilgstoši sēžot, jums nogurst un sāp mugura, pievērsiet uzmanību, kādu krēslu ikdienā izmantojat. Situāciju var uzlabot, parasta krēsla vietā izvēloties ergonomisku krēslu. Uzzināsim vairāk par Bambach ® Saddle Seat ergonomiskajiem krēsliem! 

Video

Kā ergonomiski iekārtot darba vietu, strādājot pie datora? Skaidro ergoterapeiti (VIDEO)

Kā ergonomiski iekārtot darba vietu, strādājot pie datora? Skaidro ergoterapeiti (VIDEO)

Atzīmējot Pasaules ergoterapijas dienu 27. oktobrī, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (Austrumu slimnīca) Rehabilitācijas klīnikas ergoterapeiti ir sagatavojuši padomus un vienkāršus  ieteikumus, kurus būtu ieteicams ņemt vērā ikvienam, kurš, sēžot pie datora, veic darba pienākumus vai arī ikdienā pie datora ekrāna pavada ilgas stundas. 

Produktu testi

Testa rezultāti: “FlexiCor” locītavu un saišu veselībai

Testa rezultāti: “FlexiCor” locītavu un saišu veselībai

Martā Medicine.lv sadarbībā ar starptautisko zīmolu “Coral Club” piedāvāja testēt “FlexiCor” locītavu un saišu veselībai.

Aknu sargs

Aknu sargs

Aprīlī Medicine.lv sadarbībā ar SIA “Fito preparāti” piedāvā izmēģināt dabīgu produktu aknu darbības veicināšanai.

Līga Nature SPA Hialuronskābes serums intensīvai ādas mitrināšanai

Līga Nature SPA Hialuronskābes serums intensīvai ādas mitrināšanai

Aprīlī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Salons Līga" piedāvā izmēģināt Hialuronskābes serumu ar dabīgu aktīvo vielu komponenti Pentavitin® intensīvai ādas mitrināšanai.

Testa rezultāti: "Kaleja Silks" zīda matu ruļļi veselīgām salona kvalitātes lokām

Testa rezultāti:

Martā Medicine.lv sadarbībā ar "Kaleja Silks" piedāvāja testēt zīda matu rulli veselīgai matu ieveidošanai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Dinsbergas klīnika, Dr. Santa Viltere: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Dinsbergas klīnika, Dr. Santa Viltere: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Vismaz reizi dzīvē ir jāpārbauda sava sirds! No aprīļa šo izmeklējumu veic arī Dinsbergas klīnikā ar jaunāko un modernāko aparatūru Latvijā. Izstāsti Latvijai dodas vizītē pie kardioloģes ar 20 gadu pieredzi - dr. Santas Vilteres.

VC4 Baltijas vēnu klīnika, Dr. Patrīcija Ivanova: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

VC4 Baltijas vēnu klīnika, Dr. Patrīcija Ivanova:  Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Patrīcija Ivanova ir asinsvadu ķirurgs, flebologs, Dr.med., docente LU Ķirurģijas katedrā, Latvijas Asinsvadu ķirurģijas biedrības biedre, Latvijas Invazīvās radioloģijas asociācijas biedre, Eiropas Asinsvadu ķirurģijas biedrības biedre, Eiropas Kardiovaskulārās un invazīvās radioloģijas biedrības biedre, nokārtojusi eksāmenu asinsvadu ķirurģijā...