Kur es varētu iziet kādus kursus, lai es varētu strādāt par aprūpētāju?

25.07.2009, Anita

Labdien!
Man ir šāds jautājums - kur es varētu iziet kādus kursus, lai es varētu strādāt par aprūpētāju, tas ir bērniem, kam ir kaut kādas īpašas veselības problēmas, vai arī pieaugušie ar šādām pat problēmām. Man nav iepriekšējas medicīniskas izglītības. Man ir 47 gadi.
Paldies!

Atbildes


03.08.2009, NVA, "Medicine.lv", SIA

Labdien, Anita! Vispirms gribētos teikt, ka vecums nav šķērslis sevis pilnveidošanai, tālākai profesionālās kvalifikācijas celšanai. Ja Jūs interesē sociālā aprūpētāja darbs profesionālā līmenī, tad būtu nepieciešama 1. līmeņa profesionālā augstākā izglītība sociālajā aprūpē vai sociālajā darbā. Mācību ilgums ir 2-3 gadi. Iegūt izglītību sociālajā aprūpē ir iespējams P.Stradiņa veselības un sociālās aprūpes koledžā, kas piedāvā 1.līmeņa augstāko profesionālo studiju programmu - „Sociālais aprūpētājs”. Lai uzsāktu studijas koledžā ir nepieciešama vidējā izglītība. Ar sociālā aprūpētāja profesijas standartu var iepazīties http://www.izmpic.gov.lv/Standartu_reg/Socialais_aprupetajs.pdf . Svarīgi zināt, ka 1.līmeņa augstākā profesionālā izglītība dod iespēju turpināt studijas 2.līmeņa augstākās profesionālās izglītības programmās. Savukārt kursus sociālajā aprūpē piedāvā mācību centrs „Buts” (sīkāka informācija pieejama mācību centra „Buts” mājas lapā - www.buts.lv ), kur ir iespēja apgūt 2.profesionālās kvalifikācijas līmeņa programmu - „Aprūpētājs 2”. Lai uzsāktu mācības ir nepieciešama pamatskolas izglītība. Programmas noslēgumā tiek iegūta profesionālās kvalifikācijas apliecība. Programmu ir iespēja apgūt Rīgā, Jelgavā un Madonā.

Komentāri


Aira 

Kas jādara lai pietiektos ;;Aprūpētājs-''2 programmai?kad var uzsākt apmācibās,cik laiku tas aizņem un cik izmaksā?

17.02.2015 | 15:08

Viesturs 

Aprūpētāja profesiju var apgūt Rīgas 1.medicīnas koledžā Tomsona ielā 37 viena mācību gada laikā. Mācības ir bez maksas. Mācības sāksies 1.septembrī.

05.06.2015 | 13:54

aina 

labdien!!!Man ir iegūta medicīniskā-ārsta palīga izglītība,bet stradajusi esmu par medmāsu P.Stradiņa slimnīcā līdz no 1979-2000 gadam,bet vēlāk darbojos citā sfērā,bet šobrīd veicu sociālās aprūpes darbu,kas nepieciešams,lai iegūtu kādu apliecinosu dokumentu,kas ļautu veikt šo darbu???Šobrīd 57 gadi

25.03.2016 | 16:17

Pievienot komentāru

Vārds:
* Obligāti aizpilddāmie lauki