Ko nozīmē diagnoze vaskulāra leikoencefalopātija?

28.09.2010, Rita

Labdien,

manam vīram (56 gadi) pēc magnētiskās rezonses ir uzstādīta diagnoze - vaskulāra leikoencefalopātija.

Vai varētu paskaidrot, kas tā ir par slimību un kādas var būt turpmākās sekas?

Paldies.

Atbildes


30.09.2010, Anda Kariņa, Kariņas A. ģimenes ārsta prakse

Labdien,

Jūsu minētā vaskulārā leikoencefalopātija nav slimība, bet gan sekas apasiņošanas traucējumiem smadzenēs. Kādā zonā, kurā asinsrite traucēta, gājušas bojā smadzeņu šūnas un atkarībā kādu funkciju tās nodrošināja, būs arī simptomi.

Cēlonis ir vaskulārs (asinsvadu). Vai tā bija augsta asinspiediena izraisīta išēmija (skābekļa bads šūnās) vai trombembolija, vai asiņošana (asinsvadu plīsuma dēļ) to zina Jūsu vīra ārstējošais ārsts.

Iespēju robežās jānovērš visi zināmie cēloņi, lai nerastos jauni smadzeņu bojājumi.

Komentāri


Alla Tavkina 

Diagnoze leikoinceflopatija

23.06.2012 | 17:01

Alla Tavkina 

Ko nozime leikoinceflopatija?

23.06.2012 | 17:04

Iveta  

Labdien! Lūdzu paskaidrojiet, ko man darīt, pie kāda kompetenta speciālista griezties, ja man pēc Magnētiskās rezonanses izmeklējuma GALVAI, Slēdziens- Periventrikulāri saplūstoši un subkortikāli atsevišķi perēkļi pieres, paura daivās ar nelielu smadzeņu rievu paplašinājumu. Perēkļi visticamāk vaskulāri, varētu būt iniciāla vaskulāra leikoencefalopātija. Datu par patoloģiju intrakraniālās maģistrālās artērijās nav. Fetāla tipa labā mugurējā smadzeņu artērija. Mazāka izmēra labā vertebrālā un ACA dxt A1 segments.A.carotis interna sin distāls S-veida izliekums. Man ir 52 gadi, es mācos, kas rada stresu, sāp galva, bezmiegs, paaugst.asinssp.,2009.g. veikta operācija: C5-6 mikrodiskektomija+Carbon Cage ievietošana+kalcija fosfāta granulas(op.Dr.A.Gulbis). 2011.g.operēta Lb.pleca loc.- atroskopija, subakromiāla dekompresija, redresācija. Koronāra sirds slimība. Primāra arteriāla hipertenzija II. Arī muguras sāpes (II inv.grupa). Savai ārstējošajai Neiroloģei vaicāju, vai ir nepieciešama operācija? Viņa atbildēja, ka šajā gadījumā-neoperē. Ar ko man būtu turpmāk jārēķinās, ko es nedrīkstu darīt, kas man obligāti jāievēro. Vai es varu turpināt mācības? Ko Jūs ieteiktu? Jau iepriekš pateicos. Ar cieņu,Iveta. Ļoti gaidīšu atbildi.

27.12.2014 | 22:46

Iveta 

Lūdzu paskaidrojiet,ko man darīt, pie kāda speciālista griezties.

27.12.2014 | 22:50

Krista 

Paskaidrojiet ludzu,kaut mazliet: Sledziens: Vaskularas dabas parmainas galvas smadzenes ar saplustosiem perekliem lielas puslodes,merenu difuzu vederinu,kortikalo rievu paplasinajumu. Nav datu par oatalogiskam izmainam kranialos nervos.

30.09.2015 | 09:26

Ina 

Labdien. Labdien! Lūdzu paskaidroji, ja man pēc Magnētiskās rezonanses izmeklējuma GALVAI, Slēdziens- atsevišķi vaskulārās ģenēzes perēkļi abpusēji smadzeņu pusložu pieres, paura daļās. Jau iepriekš pateicos. Ar cieņu,Ina. Ļoti gaidīšu atbildi.

02.07.2016 | 15:41

Līga 

Labdien! Lūdzu paskaidrojiet, ko nozīmē MR atbilde- Salīdzinoši nedaudz padziļināts smadzeņu rievojums abpusēji lielo pusložu pieres paura un deniņdaivās. Abpusēji lielo smadzeņu puslodēs multipli sīki subkortikāli baltajā smadzeņu vielā lokalizēti perēkļi, ar lielāko varbūtību , kā vaskulāras dabas pārmaiņas. Paldies!

29.03.2017 | 17:32

Pievienot komentāru

Vārds:
* Obligāti aizpilddāmie lauki