medicine.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi12815
Nozares raksti1619
Ekspertu atbildes21477
Draud ar izrēķināšanos. Ko darīt?

Draud ar izrēķināšanos. Ko darīt?

inese 2014. gada 30. jūlijā

Labdien!

Esmu 22 gadus jauna sieviete. Dzīvoju divus gadus kopā ar puisi. Pavadītais laiks bija šausmīgs, jo viņš bieži lietoja alkoholu, neiztika bez vardarbības pret mani. Skaidrā, protams, solīja, ka tas neatkārtosies, tomēr ar laiku atsāka to darīt. Kad sacīju, ka pametīšu viņu, tad vardarbība mazinājās, taču mans naids pret viņu tāpat palika.

Decembrī saņēmu darba piedāvājumu ārzemēs, sapratu ka ir jābrauc prom. Viņam to paziņoju pēdējā dienā. Solīju, ka atgriezīšos, jo baidījos, skatoties acīs, paziņot, ka atgriezties pie viņa netaisos. Apmēram pēc divām nedēļām paziņoju, ka vairs ar viņu dzīvot kopā nevēlos.

Pirmajās nedēļās saņēmu 100 īsziņas dienā, ka gaidīs mani 10 gadus, mīlēs mūžam. Raudot, esot sagraizījis rokas. Es, protams, paliku pie sava, negribu vairāk būt ar viņu kopā un viss. Sākumā viņš atzina savas kļūdas, pats bija vainīgs, taču mazliet vēlāk sāka vainot mani - pastāvīgi esmu viņam melojusi, pazemojusi, pametusi. Draud, ka nositīs mani, kad ieradīšos Latvijā. Gaidīs kaut vai 10 gadus.

Vēlos, protams, atgriezties mājās, taču ļoti baidos. Es viņu labi pazīstu un zinu, ka ir spējīgs uz visu. Ar policiju biedēt nav vērts, jo viņš atzīst, ka būs ar mieru atkal pasēdēt cietumā. Ir jau divas reizes tur bijis. Nevēlos viena cilvēka dēļ palikt uz dzīvi ārzemēs. Ko šādā situācijā ieteiktu darīt?

Atbildes:

  • 2014. gada 29. jūlijā
    Labdien!

    Vēlētos uzdot Jums jautājumu, par kādām noziedzīgām darbībām viņš ir ticis apcietināts? Būtu svarīgi to noskaidrot, jo vardarbīgas personas bieži vien draud ne tikai ar fizisko, bet arī ar emocionālo vardarbību. Viņu mērķis ir neizlaist upuri no sava uzmanības loka. Līdz ar to vispirms būtu jāizvērtē, cik reāli ir viņa draudi.

    Otrkārt, būtu svarīgi ignorēt viņa mēģinājumus manipulēt, t.i., neatbildiet uz viņa zvaniem, īsziņām, jo tad, kad otrs neiesaistās "spēlē", bieži vien vardarbīgā cilvēka "interese" par cilvēku zūd. Manuprāt, ir jāpaiet nedaudz laikam, lai varētu runāt par draudu iespējamību.

    Uzskatu, ka būtu svarīgi parūpēties par sevi arī no drošības viedokļa. Atgriežoties Latvijā, mēģiniet izdarīt tā, lai draugs pēc iespējas mazāk zina par Jūsu dzīves vietu, paziņām, draugiem utt. Ziņojiet policijai, ja Jums rodas mazākās aizdomas par to, ka pastāv draudi Jūsu veselībai, dzīvībai!

    Neskatoties uz to, ko likumpārkāpēji un vardarbīgi cilvēki stāsta, viņu attieksme pret tiesībsargājošām iestādēm atšķiras no stāstītā. Ieteiktu Jums griezties iestādēs (piem., krīzes centrā "Skalbes"), kas strādā ar cilvēkiem, kas ir cietuši no vardarbības. Viņi sniegs Jums papildus ieteikumus un palīdzēs izvērtēt Jūsu sāpīgo pieredzi. Ja ir papildus jautājumi, rakstiet!

    klīniskā psiholoģe, psihoterapeite Anita Čodere, "Veselības salons 888"

  • 2014. gada 30. jūlijā
    Labdien!
    Jūsu lēmums neatgriezties pie šī cilvēka ir pilnīgi pareizs. Ieteiktu izvairīties no jebkāda kontakta ar viņu, neatbildēt uz viņa īsziņām. Ir cerība, ka viņš nomierināsies. Uzskatu, ka šajā situācijā Jums var palīdzēt vienīgi policija.

    dr. Jekaterina Kondratiško, "Consilium Medicum", SIA

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.