medicine.lv skaitļos

Lietotāji online203
Aktīvie uzņēmumi12818
Nozares raksti1621
Ekspertu atbildes21477
Ko pārrunāt ar bērniem, lai brīvlaika aktivitātes nebeigtos ar traumām? : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Ko pārrunāt ar bērniem, lai brīvlaika aktivitātes nebeigtos ar traumām?

Tuvojoties skolēnu brīvlaikam, kad bērni pavadīs laiku dažādās aktivitātēs gan ārā, gan iekštelpās, ir vērts pārrunāt ar bērnu drošības noteikumus, lai brīvlaika aktivitātes nenovestu pie traumām.

Lai pavasara brīvlaiku bērni pavadītu aktīvi un aizraujoši, vecākiem ieteicams parūpēties par iespēju nodarboties ar dažādām vecumam un interesēm atbilstošām aktivitātēm – labvēlīgu laikapstākļu gadījumā var doties izbraucienos ar velosipēdu, skrejriteni vai citu braucamo, apmeklēt āra sporta laukumus vai skeitparkus. Savukārt tad, kad ārā laiks nav patīkams, var izmantot dažādas aktīvās atpūtas iespējas iekštelpās, piemēram, doties uz telpu skeitparku, batutu parku, baseinu, sporta zāli, izmēģināt bolderingu jeb kāpšanu pa klinšu sienām vai apmeklēt citas sporta nodarbības.

Taču jāatceras – lai gan visas šīs aktivitātes nes bērniem daudz prieka un attīsta fiziskās dotības, tās var radīt arī traumas. Tāpēc apdrošināšanas tehnoloģiju uzņēmums "Balcia" sadarbībā ar alternatīvo un ekstrēmo sporta veidu centru "The Spot" apkopojis ieteikumus, ko pārrunāt ar bērnu, lai brīvā laika aktivitātes tiktu veiktas drošā veidā.

1. Atgādināt ceļu satiksmes noteikumus – par ielu šķērsošanu, drošu velo braukšanu, uzmanīšanos no automobiļiem un citus jautājumus. Te vecākiem noderēs CSDD izstrādātā vietne bērniem, kurā apkopoti svarīgākie noteikumi un pieejamas dažādas spēles, kas palīdzēs apgūt noteikumus jautrā veidā. Pat, ja bērns ir pietiekami liels, lai dotos izbraucienos ar velo vai skrejriteni patstāvīgi, sezonas sākumā nenāks par ļaunu kopīgi izbraukāt iecienītākos maršrutus un pārliecināties, vai kādā no vietām nav mainījusies satiksmes organizācija, sākti remontdarbi vai bijušas citas izmaiņas.

Banner 280x280

2. Parūpēties par ekipējumu. "The Spot" vadītājs Einārs Lansmanis norāda, ka, braucot ar velosipēdu, skrejriteni, skrituļslidām vai citu braucamo, noteikti ir jāvelk ķivere, kas pasargās no bīstamākajām – galvas traumām. Savukārt ceļu un elkoņu sargi pasargās no nobrāzumiem un sasitumiem. Svarīgi ar bērniem pārrunāt, kāpēc ķivere un aizsargi ir nepieciešami, kā arī rādīt labu piemēru un ķiveri vilkt arī pašiem. Tāpat pirms sezonas sākšanas jāpārliecinās, vai braucamrīki ir labā kārtībā un nepieciešamības gadījumā jāveic apkope, kā arī ieteicams piemērīt ķiveri, lai pārliecinātos, ka tā nav kļuvusi par mazu un vai visi stiprinājumi darbojas.

3. Atgādināt, kā rīkoties, ja noticis negadījums. Pastāsti bērnam, kādos gadījumos jāzvana uz glābšanas dienestu, un palīdzi iegaumēt telefona numuru, kur zvanīt, ja noticis negadījums – 112. Tāpat bērnam jāzina, ka, zvanot uz glābšanas dienestu, būs jāpasaka trīs lietas – kur negadījums noticis, kas noticis un savs uzvārds. Ja bērnam nav līdzi telefona, tad jālūdz palīdzība citiem drošiem pieaugušajiem, piemēram, veikala pārdevējai, apsargam, policistam, ģimenēm ar bērniem.

4. Iedrošināt bērnu vienmēr pastāstīt, ja atgadījies kas nelāgs, un neslēpt notikušo. To var panākt gan ar vārdiem, paskaidrojot, kāpēc ir svarīgi šādus gadījumus neslēpt, gan ar savu rīcību. Ja gadās situācija, kad bērns ir, piemēram, salauzis savu dārgo velosipēdu, savainojies vai nodarījis skādi kāda cita bērna braucamajam, svarīgi, lai vecāki ir saprotoši un atbalstoši, jo bērns, visticamāk, tāpat jau pārdzīvo par notikušo. Ja šādas situācijas radījušas zaudējumus, to visbiežāk var segt apdrošināšana, tāpēc tā vietā, lai rātu bērnu par slikto rīcību, labāk uzklausīt viņu, censties izprast viņa motivāciju un emocijas un izrunāt scenārijus, kā būtu bijis labāk rīkoties konkrētajā situācijā. Tas veicinās emocionālo drošību, savstarpējo uzticēšanos un problēmu risināšanas prasmes.

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Nutrikosmētika: uz pierādījumiem balstīta pieeja

Nutrikosmētika: uz pierādījumiem balstīta pieeja

Nutrikosmētika pēdējos gados ir kļuvusi populāra, un veiktie pētījumi un testi nepārtraukti pēta to efektivitāti un drošību. Tāpat arī tiek vērtēta kolagēna produktu ietekme uz ādas elastību, mitrināšanu un grumbu samazināšanos.

Jo-hai-dī, kāpēc es nerūpējos par sevi ātrāk?

Jo-hai-dī, kāpēc es nerūpējos par sevi ātrāk?

Pēc smagas operācijas un ilgstošas rehabilitācijas Roberto Meloni ir atkal vesels, bet atzīst, ka daudzus mēnešus esot bijis ļoti norūpējies, vai spēs atkal normāli staigāt. Roberto stāsta par savu pieredzi, lietojot Latvijā ražotu produktu – Epsorīnu.

Ergonomisks krēsls – kādu izvēlēties, lai nesāpētu mugura?

Ergonomisks krēsls – kādu izvēlēties, lai nesāpētu mugura?

Ja, ilgstoši sēžot, jums nogurst un sāp mugura, pievērsiet uzmanību, kādu krēslu ikdienā izmantojat. Situāciju var uzlabot, parasta krēsla vietā izvēloties ergonomisku krēslu. Uzzināsim vairāk par Bambach ® Saddle Seat ergonomiskajiem krēsliem! 

Video

Kā ergonomiski iekārtot darba vietu, strādājot pie datora? Skaidro ergoterapeiti (VIDEO)

Kā ergonomiski iekārtot darba vietu, strādājot pie datora? Skaidro ergoterapeiti (VIDEO)

Atzīmējot Pasaules ergoterapijas dienu 27. oktobrī, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (Austrumu slimnīca) Rehabilitācijas klīnikas ergoterapeiti ir sagatavojuši padomus un vienkāršus  ieteikumus, kurus būtu ieteicams ņemt vērā ikvienam, kurš, sēžot pie datora, veic darba pienākumus vai arī ikdienā pie datora ekrāna pavada ilgas stundas. 

Produktu testi

Testa rezultāti: “FlexiCor” locītavu un saišu veselībai

Testa rezultāti: “FlexiCor” locītavu un saišu veselībai

Martā Medicine.lv sadarbībā ar starptautisko zīmolu “Coral Club” piedāvāja testēt “FlexiCor” locītavu un saišu veselībai.

Aknu sargs

Aknu sargs

Aprīlī Medicine.lv sadarbībā ar SIA “Fito preparāti” piedāvā izmēģināt dabīgu produktu aknu darbības veicināšanai.

Līga Nature SPA Hialuronskābes serums intensīvai ādas mitrināšanai

Līga Nature SPA Hialuronskābes serums intensīvai ādas mitrināšanai

Aprīlī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Salons Līga" piedāvā izmēģināt Hialuronskābes serumu ar dabīgu aktīvo vielu komponenti Pentavitin® intensīvai ādas mitrināšanai.

Testa rezultāti: "Kaleja Silks" zīda matu ruļļi veselīgām salona kvalitātes lokām

Testa rezultāti:

Martā Medicine.lv sadarbībā ar "Kaleja Silks" piedāvāja testēt zīda matu rulli veselīgai matu ieveidošanai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Dinsbergas klīnika, Dr. Santa Viltere: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Dinsbergas klīnika, Dr. Santa Viltere: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Vismaz reizi dzīvē ir jāpārbauda sava sirds! No aprīļa šo izmeklējumu veic arī Dinsbergas klīnikā ar jaunāko un modernāko aparatūru Latvijā. Izstāsti Latvijai dodas vizītē pie kardioloģes ar 20 gadu pieredzi - dr. Santas Vilteres.

VC4 Baltijas vēnu klīnika, Dr. Patrīcija Ivanova: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

VC4 Baltijas vēnu klīnika, Dr. Patrīcija Ivanova:  Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Patrīcija Ivanova ir asinsvadu ķirurgs, flebologs, Dr.med., docente LU Ķirurģijas katedrā, Latvijas Asinsvadu ķirurģijas biedrības biedre, Latvijas Invazīvās radioloģijas asociācijas biedre, Eiropas Asinsvadu ķirurģijas biedrības biedre, Eiropas Kardiovaskulārās un invazīvās radioloģijas biedrības biedre, nokārtojusi eksāmenu asinsvadu ķirurģijā...