Pētījums: katrs trešais Latvijas iedzīvotājs vēlas atbrīvoties no liekā svara

Latvijā katrs trešais jeb 34% Latvijas iedzīvotāju vēlas atbrīvoties no liekā svara jau līdz nākamajam pavasarim, kam par pamatu lielākoties ir pašiniciatīva - vēlme izskatīties labāk (norādījuši 77% aptaujāto).

“G.Miežis Ārsts” veiktā pētījuma rezultāti rāda arī, ka 38% no Latvijas iedzīvotājiem vēlas aizbraukt sapņu ceļojumā, katrs ceturtais (26%) vēlētos sākt regulāri sportot, apgūt jaunu valodu vai atrast jaunu darbu. Savās otrās pusītes meklējumos ir 16% iedzīvotāju.

Vairākums iedzīvotāju - 77% par svara samazināšanu sākuši domāt pašiniciatīvas rezultātā, jo viņi vēlas izskatīties labāk. Katrs trešais svaru vēlas zaudēt, jo tas ir kļuvis pat traucēkli ikdienā. Vīrieši ievērojami biežāk svaru vēlas zaudēt, jo tas ir traucēklis ikdienā (norādījuši 41% aptaujāto), sievietes to vēlas darīt, jo grib uzlabot savu izskatu (norādījušas 81% aptaujātās). Pašiniciatīva liekā svara samazināšanai ir izplatītāka gados jaunāku respondentu vidū, gados vecākie respondenti biežāk norādījuši, ka liekais svars ir traucēklis ikdienā vai tas ir izraisījis veselības problēmas. Daži no aptaujātajiem apsvēra svara nomešanu, jo tiem sāka spiest bikses, kļuva grūti pieliekties, lai sasietu kurpju auklas.

Dr. Andis Brēmanis, diētas ārsts uzsver: “Svara samazināšana ir jāizvērš par vairāku mēnešu un pēc tam arī par gadu plānu, jo pāris dienās vai nedēļās „notievēt” nav iespējams un noteikti arī nav ieteicams. Domājot par liekā svara samazināšanas veidiem, ir jāizvērtē vairāki faktori un jāizvēlas sev piemērotākais variants, jo ir cilvēki, kuri veselības problēmu vai laika trūkuma dēļ nevar nodarboties ar fiziskajām aktivitātēm, kas nozīmē, ka viņiem ir jāmeklē citi ceļi kā risināt problēmu. Kā pamats tam ir pārdomāts, veselīgs ikdienas uzturs, ko varētu papildināt kāds medicīnisks līdzeklis, piemēram, “Obesimed Forte”, kas ar inovatīvu, tomēr ļoti vienkārši saprotamu mehānismu samazina apetīti un neļauj cilvēkam nevajadzīgi pārēsties, kā rezultātā liekais svars krītas.”

Vairāk nekā puse aptaujāto (57%) svara zaudēšanas nolūkā sporto, bet katrs otrais uzturā lieto tikai veselīgus produktus. 26% no aptaujātajiem mēdz ieturēt diētas, lai notievētu. Respondenti ar augstākiem ienākumiem biežāk pievērš uzmanību ikdienas ēdienkartei, kā arī biežāk izvēlas sportot vai lietot medicīniskos notievēšanas līdzekļus. 11% aptaujāto atzīst, ka lai notievētu viņi badojas.

“G.Miežis Ārsts” aptaujas rezultāti liecina, ka 13% no respondentiem ir mēģinājuši atbrīvoties no liekā svara, taču neveiksmīgi,” Dr. Andis Brēmanis, diētas ārsts stāsta, “visbiežāk cilvēki izvēlas kampaņveida svara samazināšanas pasākumus, kā rezultātā netiek sasniegts vēlamais rezultāts, vai arī tas tiek iegūts tikai uz īslaicīgu periodu. Es iesaku apvienot gan nepārspīlētu ilgtermiņa uztura korekciju, gan regulāru fizisko aktivitāšu iekļaušanu, vajadzības gadījumā, to papildinot ar kādu medicīnisku līdzekli, lai optimizētu notikumu gaitu un nostiprinātu sasniegto rezultātu.”

Viens no efektīvākajiem veidiem ir lietot veselīgus produktus uzturā, savienojumā ar medicīnas notievēšanas līdzekļiem. Dr. Andis Brēmanis uzmanību vērš uz jaunu, bet klīniski pārbaudītu un rezultātus pierādošu produktu “Obesimed Forte”, kura mehānisms ir vienkāršs un iedarbīgs. Norijot “Obesimed Forte” kapsulu, tā izveido gēla matricu, kas daļēji aizpildot kuņgi samazina apetīti un novērš pārēšanos. Šo medicīnas produktu ieteicams lietot ilglaicīgi un savienojumā ar samazinātu kaloriju diētām, lai iegūtu vēlamo rezultātu. Plašāka informācija: http://www.obesimedforte.com/lv/

Vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju (52%) ir mēģinājuši atbrīvoties no liekā svara. To mēģinājušas darīt divas no trīs sievietēm jeb 64%, un tikai 37% no aptaujātajiem vīriešiem. Kopumā 37% respondentu, tostarp katrs otrais vīrietis (52%) norādījuši, ka viņiem nav bijis nepieciešamības mēģināt zaudēt lieko svaru. Palielinoties vecumam, samazinās to respondentu skaits, kuriem nav nepieciešamības zaudēt svaru, taču faktiski nemainās respondentu īpatsvars tiem, kuri to ir mēģinājuši. Ievērojami lielākai daļai vecāka gadagājuma respondentu trūkst apņēmības mēģināt zaudēt svaru.

Informāciju sagatavoja Līna Kārkliņa, “G.Miežis Ārsts” sabiedrisko attiecību konsultante
Foto: Stock.XCHNG
 

PME: ārsts